Božićna prodajna izložba

Učenička zadruga Dobrići je i ove godine organizirala božićnu prodajnu izložbu. 20. i 21. prosinca na našem štandu se moglo pronaći različitih božićnih ukrasa. Mali zadrugari razredne i predmetne nastave su sa svojim učiteljicama i učiteljima izrađivali predmete kao što su kuglice, čestitke, keramički ukrasi… Učenici su vježbali svoje poduzetničke vještine i sudjelovali u cijelom procesu od kreacije, izrade pa sve do prodaje. Na fotografijama možete pogledati kako je to izgledalo.

Prodajna izložba

21. i 22.prosinca 2021. ispred naše škole održana je Božićna prodajna izložba u organizaciji učeničke zadruge Dobrići. Mladi zadrugari i njihove učiteljice vrijedno su, proteklih mjeseci izrađivali ukrasne predmete, čestitke, božićni nakit...
Sami su sudjelovali u kreiranju cijena i samoj prodaji, te na taj način učili o zajedništvu i poduzetništvu.
Na ovaj način prenijeli smo duh Božića u srca svih naših učenika.

Već tradicionalno u našoj školi učenička zadruga Dobrići održala je uskrsnu prodajnu izložbu.  Kroz razne sekcije učenici su sa svojim voditeljima pripremali razne kreativne radove.  Tada sve njihove sposobnosti dođu do izražaja, na trenutak postaju mali trgovci koji ozbiljno shvaćaju svoj „posao“ i istinski se trude posjetiteljima prezentirati i prodati svoje uratke.

U petak, 22. veljače, učiteljica Tomislava Luetić, održala je "Keramičku radionicu" u kojoj su sudjelovale sve zainteresirane učiteljice. Svaka je učiteljica iz svog razreda mogla povesti po dva učenika koji pokazuju interes za za rad s glinom kako bi i oni mogli svoja stečena znanja prenijeti na svoje kolege iz razreda. U školi se već godinama organizira "Keramička grupa" kao izvannastavna aktivnost u kojoj učenici proizvode predmete koji se prodaju na školskim izložbama. Učiteljica Tomislava već godinama organizira radionice za sve učiteljice razredne nastave kako bi svoja znanja prenijela na mlađe generacije i nastavila školsku tradiciju.
U sklopu radionice učiteljice su naučile kako se s glinom postupa u radu s djecom te o tehnikama modeliranja gline. Kako bi što bolje utvrdile naučeno gradivo učiteljice su se i same okušale u radu s glinom. Učiteljice su sa svojim učenicima izrađivale uskršnjeg zeku, pijetla i ukrasne posude, a koliko je njihov rad bio uspješan vidi se u priložernom kolažu fotografija.
Veliko zadovoljstvo nam je da se naša školska tradicija u radu s glinom prenosi i na naše nove generacije. Učiteljice i učenici su bili iznimno aktivni te su pokazali svu svoju kreativnost na djelu.

Poduzetništvo - prodajna izložba učeničke zadruge "Dobrići"

Učenici učeničke zadruge „Dobrići“, na čelu sa nastavnicom Goradnom Rajčić, posljednjih su mjesec dana na svojim kreativnim radionicama izrađivali predmete s porukama ili simbolima ljubavi povodom obilježavanja Valentinova. Povodom toga organizirana je prodajna izložba učeničkih radova koja se održala 13. i 14. veljače u prizemlju škole na kojoj su učenici prodavali svoje radove. Učenici su imali ulogu prodavača na prodajnoj izložbi. Na ovaj način su bili dio međunarodnog projekta Erasmus+ "Future, work, home -today's planning, tomorrow's realizatiomn" koji se bazira na razvijanju poduzetničkih vještina učenika. Učenici su razvijali svoju kreativnost i suradništvo na kreativnim radionicama te su na prodajnoj izložbi razvijali suradničke i poduzetničke kompetencije te pritom se učili odgovornosti i važnosti dobre organizacije.

Učenička zadruga „Dobrići“

Zaviriti u dječji svijet, osluhnuti njihove sposobnosti, promatrati ih u kreativnosti, predstavlja pravu čaroliju.

U tom, nama bliskom svijetu, 2004. godine rodila se ideja o osnivanju Učeničke zadruge „Dobrići“ i prolazno ovjekovječiti u nešto realno – postojeće. Cilj zadruge je promicanje zdravog načina življenja, vraćanje prirodi i razvijanje kod djece kreativnog i aktivnog sudjelovanja u odgojno-obrazovnom procesu te razvijanje djelotvorne suradnje na razini lokalne zajednice i surađivanje sa širom zajednicom. Također je važno spomenuti važnost odvijanja  nastave u prirodi, razvijanje istraživačkog duha, promatranje prirode oko sebe, raznim radnim akcijama, susretima, organiziranim radionicama i  natjecanjima.

Članovi UZ Dobrići aktivno sudjeluju u procesu svladavanja raznih tehnika i načina rada, a u istraživanju postaju prava mala timska skupina. Dobra komunikacija, volja za stvaranjem i timska suradnja stvorila je dobru postojeću kvalitetu u našoj UZ. S kreativnim idejama i produktima UZ „Dobrići“ svake godine sudjeluje na Smotri učeničkog zadrugarstva

Škola je nekada davno imala ZOO i botanički vrt koji su bili mala oaza u urbanoj sredini.

Škola planira kroz školsku godinu 2016./2017. obnoviti  školskog vrt i vratiti mu nekadašnji sjaj i važnost.  Prodajnom akcijom na Otvorenom danu škole skupili smo dio sredstava za uređenje. Osnivač -grad Split je financirao sječu dvaju visokih jablana koji su predstavljali rizik urušavanja temelja i lomljenja grana. Nekoliko djelatnika Park šume Marjan je očistilo i počupalo  izraslo žbunje.  U nekoliko akcija s našim učenicima smo očistili vrt kako bi ga  kroz dogledno vrijeme uredili na zadovoljstvo naših učenika, roditelja i djelatnika škole.  Uređenjem vrta i postavljanjem klupica učenici će imati priliku održavanja nastave na otvorenom i  približiti se zornoj nastavi.  Članovi zadruge će održavanjem i iskorištavanjem biljnih kultura ugrađivati poduzetništvo u kulturu i vrijednosti škole iz čega potiče razvoj poduzetničkih kompetencija i kreativnih pojedinaca.

zadruga-obavijest.docx