Erasmus "Community Learning Point"

Drugi susret Erasmus+ projekta „Community Learning Point“

Od 20. do 23. studenog 2023. pedagoginja Iris Didić-Muzić i učiteljica engleskog jezika  Felicia Jelena Granić su bili na drugom susretu projektnih partnera  u Belgiji. Sudjelovali su: OIP Posejdon i OŠ Dobri iz Hrvatske, Centar za mlade Marttinen iz Finske, Produções Fixe Unipessoal Lda iz Portugala te vzw Elegast iz Belgije.

Glavni cilj ovog projekta je kolaboracija formalnog i neformalnog sektora u stvaranju nove inovativne ideje za učenje iz prostora, te davanje prijedloga za rješavanje problema u  zajednici. Susret je bio vrlo produktivan, partneri su radili na testiranju društvene igre naziva „Community Labyrinth“. Pišu priručnik “Space as a learning tool” u kojem koriste prostor kao alat za učenje. Priručnik je temeljen na primjerima za unutarnji i vanjski prostor. Do idućeg susreta u Finskoj partneri komuniciraju putem on line sastanaka i društvenih mreža gdje međusobno daju komentare i sugestije za uspješnije postizanje konačnih ciljeva projekta.

ERASMUS+ projekt naziva „Community Learning Point“ u kojem sudjeluje naša škola je službeno započeo. Prvi susret s našim partnerima OIP Posejdon iz Hrvatske, Centar za mlade Marttinen, iz Finske Produções Fixe Unipessoal Lda iz Portugala te vzw Elegast iz Belgije smo imali u Splitu , u razdoblju od 30.-1.6.2023.

Spremni smo za nove Erasmus avanture te smo u dva vrlo produktivna i uzbudljiva dana odradili početni i najzahtjevniji dio - dogovore vezano za projektni menađment te strukturu našeg budućeg priručnika „Space as a Learning tool“ i igre na ploči naziva „Community Labyrinth“, naša dva bitna ishoda ovog projekta. Našu školu u ovom projektu predstavljaju pedagoginja Iris Didić Mužić, učiteljica engleskog jezika Jelena Felicia Granić te učiteljica razredne nastave Marina Jukić